För studenter på kursen Magnetisk resonanstomografi kurskod 2QA146
Kursen startar nästa gång HT23.
Här på kurswebben hittar du bland annat länk till schema, kontaktuppgifter och inloggning till Canvas. I kursplanen hittar du bland annat information om innehåll, mål, arbetsformer, examination och litteraturlista.
Kursplan
Välkomstinformation
Om kursen
Kursen genomförs som distanskurs (med regelbundna träffar på campus) på halvfart och pågår i under ett år. Kursen bedrivs på halvfart vilket innebär 20 timmar studier i veckan och upplägget förutsätter att studietiden på 20 timmar i veckan efterlevs.
Registrering
Registrering för att behålla din plats och delta i kursen är obligatoriskt. Du registrerar dig själv i Ladok. Registreringsperioden är två veckor före kursstart och en vecka in i kursen. Mer information om webbregistrering.
Schema
Länk till schema hittar ni HÄR, senast två veckor innan kursstart.
Kursvärdering och kursanalys
Det kom in för få svar för att kunna redovisa kursvärderingen från förra gången kursen gick.
Kontaktuppgifter
Annica Sandberg
KursansvarigJessica Ekberg
Kursadministratör
Canvas
I lärplattformen Canvas hittar du de kurser du är antagen på. Du behöver ett Canvaskonto för att kunna logga in.